Сблъсъци между протестиращи и полиция: Фойерверки, сълзотворен газ, лютив спрей в Истанбул 

24 март 2025 06:12   1761 прочита


 
 

Протестиращите в Истанбул изстреляха фойерверки срещу полицията по време на демонстрациите срещу ареста на кмета Екрем Имамоглу. 

Няколко фойерверки и други предмети бяха хвърлени по полицията за борба с безредиците от протестиращите в близост до сградата на истанбулската община, пише Ройтерс, цитирана от БТВ. 


В отговор полицията напръска тълпата с лютив спрей, за да я отблъсне. Някои от протестиращите носеха газови маски или държаха чадъри и картони, за да се предпазят от спрея. 


Полицията напредна срещу група протестиращи, разпръсквайки сълзотворен газ и отблъсквайки ги, за да им попречи да преминат отвъд древния акведукт близо до сградата на истанбулската община, където ежедневно се провеждат митинги. 

Протестиращите хвърляха предмети по полицията, която им каза по високоговорител да не го правят. 

Някои от протестиращите използваха мирен подход, като танцуваха заедно, а други държаха самотно червено цвете, но други хвърляха снаряди по полицаите. 

В неделя турски съд вкара в затвора Екрем Имамоглу - основният политически съперник на президента Реджеп Ердоган, в очакване на съдебен процес по обвинения в корупция, което вероятно ще разпали най-големите протести в страната от повече от десетилетие. 

0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар